Telefoní číslo

+420 602 779 852

Email

obchod@sudy-zwak.cz

Tak jako o většinu věcí, musíme se starat i o své koupací sudy, aby jsme si mohli užít 100% relax po všech stránkách. Teplá voda, která většinou přesahuje teplotu 36°C totiž napomáhá růstu mikroorganismů, které mohou být pro člověka nebezpečné. Také menší objem vody se rychleji znečistí a rychleji dochází k zavlečení bakterií.

Chlorová/bez-chlorová chemie

Ošetření na bázi chloru je levné a účinné. Kvůli vyšší teplotě než je 32°C je nutné udržovat vyšší koncentraci chloru, což způsobuje chlorový zápach vody. Ten však nemusí být někomu příjemný. Jeho oxidační účinky odstraňují organické nečistoty, což z chloru dělá nejúčinnější přípravek.

Ošetření kyslíkem

Tento způsob ošetření je finančně náročnější, ale pobyt ve vodě ošetřený přípravkem s aktivním kyslíkem je mnohem příjemnější a nejde cítit voda po chloru. Je také zdravější pro pokožku, oči a sliznice a s rostoucí teplotou neztrácí své účinky. Právě kyslík je oxidační činidlo co ničí bakterie. Je také šetrnější k životnímu prostředí. Při této variantě by jste měli mát kvalitní pískovou filtraci protože sám kyslík vás nezbaví všech nečistot a také snížit tvrdost vody, protože vysrážené minerály se budou udržovat jako povlaky na stěnách.  Tudíž pouze ošetření kyslíkem nestačí, spolu sním, je nezbytné používat i přípravky s aktivní složkou PHMB (polyhexamethylbiguanid). Koncentrace aktivního kyslíku by měla dosahovat hodnot 10 – 15 mg/l.

Čistota – půl zdraví

Úprava hodnoty pH

pH vody by mělo být podobné jako v bazénech tedy 6,5 – 7,4. Jestli chcete pH změřit počkejte 4 hodiny po napuštění. Poté vodu upravte příslušným přípravkem ke zvýšení nebo snížení.

Odpěňovač

Pěna se tvoří v teplé vodě a způsobuje ji změna povrchového napětí vody, kyselosti a nečistot. Odstraníte ji tím, když aplikujete do vody odpěňovač. Pěna se už nebude tvořit, nečistoty se vyvločkují a poputují snáze do filtračního zařízení.

Pravidelná výměna vody

I při správné hygienické údržbě, doporučujeme vodu pravidelně měnit za čerstvou ! Před každým napuštěním vanu důkladně omyjte jemnou houbičkou.